شنبه 25 آذر 1396 22:00:31
اخبار و رويدادها
16 مهر 1396 13:58:12
نشست علمي- تخصصي معرفي پروژه بين المللي مناريد با حضور مدير ملي و اجرايي پروژه در سازمان

نشستي با حضور مدير ملي و اجرايي پروژه مناريد در خصوص معرفي پروژه  و دستاوردهاي آن با حضور كارشناسان سازمان و ساير دستگاههاي اجرايي استان در محل سالن اجتماعات سازمان مديريت و برنامه ريزي برگزار گرديد.

 

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي، نشست علمي- تخصصي با محوريت معرفي پروژه مناريد با حضور دكتر هوشنگ جزي مدير ملي و اجرايي پروژه از سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور و با شركت كارشناسان سازمان و ساير كارشناسان دستگاههاي اجرايي در تاريخ 96/7/13 برگزار شد.

جزي با اشاره به زمان شروع كار پروژه بين المللي مناريد در كشور گفت: اين پروژه با مشاركت برنامه توسعه سازمان ملل متحد و  تسهيلات محيط زيست جهاني  همزمان با 6 كشور واقع در شمال آفريقا و خاورميانه از سال 2011 در ايران و در 5 استان كشور فعاليتهاي خود را آغاز نمود.

وي در ادامه با اشاره به ماهيت اين پروژه بين المللي در راستاي مديريت يكپارچه منابع طبيعي افزود: زمينه هاي فعاليت اصلي پروژه مناريد تخريب سرزميني، آبهاي بين المللي، تغييرات اقليمي و تنوع زيستي است كه ايران برخلاف ساير 6 كشور بعنوان تنها كشوري است كه در تمامي اين 4 هدف ورود كرده است.

 

مدير ملي و اجرايي پروژه مناريد بيان داشت: پس از گذشت 3 سال از اجراي پروژه  با درخواست و مشاركت استانهاي كشور اين پروژه به 13 استان در حال تعميم است و در اين بين استانداران و بويژه فرمانداران نقش كليدي ايفا مي نمايند.

جزي در پايان خاطرنشان كرد: تهيه سند راهبردي در راستاي توسعه پايدار در حوزه هاي متعدد و با مشاركت فعال مردم ضروري مي نمايد و ايجاد پروژه مي بايست پس از طي نمودن اين مرحله بوجود آيد؛ كه در صورت عملياتي نمودن، منجر به مديريت صحيح منابع گشته و موجب ايجاد نوآوري در ايجاد تشكلها ميگردد.

 

 

 


كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان آذربايجان غربي مي‌باشد.
Copyright © 2000-2015 Azgharbi.mporg.ir
Powered by Tetis PORTAL