شنبه 25 آذر 1396 22:03:57
1 شهريور 1396 10:45:21
برگزاري جلسه هم انديشي با حضور مشاور وزير و معاون مركز امور اجتماعي وزارت كشور در سازمان
جلسه هم انديشي با حضور مشاور وزير و معاون مركز امور اجتماعي وزارت كشور در جمع كارشناسان سازمان مديريت و برنامه ريزي برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي، در نشستي كه روز يكشنبه  29 مرداد ماه با حضور محبوبي مشاور وزير و معاون مركز امور اجتماعي وزارت كشور در جمع كارشناسان سازمان مديريت و برنامه ريزي برگزار شد، موضوع سرمايه اجتماعي و تاثير آن در مساِئل توسعه اي كشور مورد بحث و بررسي كارشناسي قرار گرفت.

در ابتداي اين جلسه، ناصر حضرتي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي در ارتباط با نقش مسائل اجتماعي در امر توسعه استان گفت: اهتمام به مسائل اجتماعيِ توسعه، مي بايست همگام با مسائل اقتصادي در امر برنامه ريزي براي استان لحاظ گردد.

وي اظهار داشت: براي رفع  عدم توازن و عدم تعادلهاي موجود در بخشهاي متعدد، ضرورت دارد علاوه بر كم كردن شكاف اقتصادي، توجه به حوزه اجتماعي و كم كردن اين شكاف نيز به عنوان رسالت سازمان مديريت و برنامه ريزي در نظر گرفته شود.

در ادامه محبوبي مشاور وزير و معاون امور اجتماعي و فرهنگي وزارت كشور با اشاره به فلسفه وجودي سازمان مديريت و برنامه ريزي بيان داشت: اصل توسعه، ماهيت وجودي سازمان مديريت و برنامه ريزي را توجيه مي­ نمايد و در اين خصوص يافتن منابع لازم براي توسعه، در تمامي دوره­ ها دغدغه اساسي سازمان محسوب ميگرديد.

وي در ادامه اظهار داشت: سرمايه اجتماعي بعنوان منبع قابل تبديل به انواع سرمايه مي ­بايست يكي از منابع اساسي توسعه در نظر گرفته شود چرا كه ساماندهي اجتماعي مقدمه اي بر امر توسعه است.

معاون مركز امور اجتماعي وزارت كشور در پايان با اشاره به نقش سرمايه اجتماعي در امر توسعه گفت: اين منبع سرمايه برخلاف ساير منابع با مصرف مدوام افزايش مي­ يابد، بنابراين ضروري است براي رسيدن به توسعه، دو فاكتور اعتماد و روابط اجتماعي به عنوان شاخصه هاي مهم اين منبع در سطح كشور مورد رصد قرار گيرد.

اين جلسه با پرسش و پاسخ كارشناسان حاضر در جلسه ادامه يافت.

 


كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان آذربايجان غربي مي‌باشد.
Copyright © 2000-2015 Azgharbi.mporg.ir
Powered by Tetis PORTAL