شنبه 25 آذر 1396 22:08:18
10 مرداد 1396 14:30:35
برگزاري نشست كارشناسي با حضور نائب رئيس اول كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در سازمان
 نشست كارشناسي با حضور نماينده مردم مياندواب، شاهين­دژ و تكاب در مجلس شوراي اسلامي و نائب رئيس اول كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در سالن دكتر عظيمي سازمان مديريت و برنامه ريزي برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي در نشستي كه طي روز پنجشنبه پنجم مرداد ماه با حضور محبي نيا نائب رئيس اول كميسيون برنامه و بودجه و نماينده مجلس شوراي اسلامي در سالن دكتر عظيمي برگزار شد، مسائل توسعه استان آذربايجان غربي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

در ابتداي اين نشست حضرتي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي با اشاره به وظايف سازمان گفت: سازمان مديريت و برنامه ريزي، سه وظيفه اساسي راهبري توسعه، كمك به زير ساخت­ها و رصد توسعه استان را در كانون توجه خود قرار داده است.

وي در ادامه افزود: صرفاً بيان مشكلات استان براي برون رفت از وضع موجود راهگشا نيست بنابراين سعي ما بر اين بوده كه با فراگير نمودن سياست تبيين مشكلات، تحليل مسائل با شاخص هاي تعريف شده و تدوين گزارشات تحليلي از مشكلات استان، اين نوع ادبيات را در ميان تمامي دستگاهها و سازمانها نهادينه نماييم كه خوشبختانه در اين امر سازمان موفق عمل نموده است..

حضرتي با اشاره به وضعيت نامطلوب استان در شاخص هاي توسعه تاكيد كرد: استان نيازمند تحول در شاخص هاي توسعه و بهبود زيرساخت ها است و  اعتقاد ما در سازمان بر اصل تعامل و همگرايي با مديران فارغ از جناح بندي­­هاي سياسي در پيشبرد امر توسعه و حداكثرسازي منافع استان مي­باشد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي در تبيين وظايف سازمان اظهار داشت: دغدغه ما فراتر از مباحث اقتصادي و ورود به مسائل اجتماعي توسعه از طريق تعامل با نخبگان دانشگاهي مي­باشد.

وي با اشاره به چند نمونه موردي از دغدغه­هاي سازمان مديريت و برنامه ريزي در حوزه مياندواب شاهيندژ و تكاب بيان داشت: در شهرستان مياندواب اتمام جاده مياندواب - سرچم و مسائل مربوط به پتروشيمي مياندواب نيازمند پيگيري است، در شهرستان شاهيندژ نيز مباحث گردشگري و سايت گردشگري زرينه، مكانيزاسيون كشاورزي و در شهرستان تكاب نيز حل مشكلات مربوط به معادن غني طلا و جاده  مياندواب تكاب شاهيندژ جز دغدغه هاي اساسي سازمان محسوب مي­شود.

در ادامه نشست، محبي نيا نائب رئيس اول كميسيون برنامه و بودجه و نماينده حوزه انتخابيه مياندواب، شاهين­دژ و تكاب در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اهميت سازمان مديريت و برنامه ريزي گفت: سازمان مديريت و برنامه ريزي، بانك مركزي و وزارت اقتصاد و دارايي اضلاع مثلث توسعه در كشور مي باشد

وي در ادامه افزود: ايجاد درآمد پايدار بايد در راس امور قرار گيرد كه يكي از راههاي حصول اين امر قوام نظام مالياتي بعنوان ركن اصلي خزانه مي­باشد.

 اين نشست با پرسش و پاسخ كارشناسان سازمان همراه بود.

 


كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان آذربايجان غربي مي‌باشد.
Copyright © 2000-2015 Azgharbi.mporg.ir
Powered by Tetis PORTAL