اخبار ورويدادها
18 دي 1395 12:19:25
شانزدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان برگزار شد

شانزدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان آذربايجان غربي در سال جاري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي، رييس سازمان برنامه و بودجه آذربايجان غربي در اين جلسه كه با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار و ساير اعضاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان در سالن جلسات استانداري برگزار شد، با اشاره به فرآيند ارزيابي دستگاه هاي اجرايي در تحقق اقتصاد مقاومتي، اظهار كرد: سامانه نظام يكپارچه پيشبرد و پايش اقتصاد مقاومتي (نيپا) نسبت به ارزيابي برنامه هاي دستگاه هاي اجرايي و رتبه بندي پروژه هاي استان در قالب اقتصاد مقاومتي اقدام مي كند.

ناصر حضرتي با اعلام اينكه شهرستان تكاب به عنوان شهرستان پايلوت اقتصاد مقاومتي در استان معرفي شده است، گفت: بر همين اساس سازمان برنامه و بودجه آذربايجان غربي موظف به تهيه گزارش شاخص هاي توسعه در اين شهرستان بود كه اين گزارش نهايي شده است.

نادر صفرزاده، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار نيز در اين جلسه با تأكيد بر ضرورت توجه به بهره وري در برش هاي استاني و دستگاهي پروژه هاي اقتصاد مقاومتي، اظهار كرد: موضوع بهره وري مورد تأكيد سند چشم انداز است و بايد سهم آن در تحقق رشد اقتصادي به تفكيك هر شهرستان مشخص شود.

ايرج ثقفي، فرماندار تكاب نيز در اين جلسه با بيان اينكه كارگروه ها و كميته هايي به منظور عملياتي كردن پروژه هاي اقتصاد مقاومتي تشكيل و مقرر شده اين پروژه ها براي طرح و تصويب به جلسات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان عرضه شوند، گفت: اين شهرستان در حوزه صنعت، معدن و تجارت و همچنين گردشگري پتانسيل هاي فراواني دارد كه براي بهره برداري از آنها، نيازمند بهبود زيرساخت هاي مختلف به ويژه راه هاي مواصلاتي در تكاب هستيم.

در ادامه اين جلسه، مديركل جهاد كشاورزي استان به پروژه هاي برنامه ريزي شده ذيل سياست هاي اقتصاد مقاومتي در شهرستان تكاب اشاره و اظهار كرد: با تحقق اين برنامه ها طي 5 سال برنامه ششم توسعه شاهد افزايش22 هزار تني توليد محصولات كشاورزي در اين شهرستان خواهيم بود.

اسمعيل كريم زاده به تشريح برنامه هاي اقتصاد مقاومتي بخش كشاورزي شهرستان تكاب در6 بخش دام و طيور، زراعت و باغباني، آب و خاك، صنايع كشاورزي، آموزش و ترويج كشاورزي و شيلات و آبزيان پرداخت و گفت: در صورت تصويب اين پروژه ها براي 3 هزار و 429 نفر به صورت مستقيم و غيرمستقيم اشتغال ايجاد مي شود.

گزارش مديركل صنعت، معدن و تجارت استان درباره برنامه هاي پيش بيني شده اقتصاد مقاومتي براي شهرستان تكاب نيز در ادامه اين جلسه مطرح شد. جعفرصادق اسكندري با بيان اينكه در سال جاري 34 پروانه بهره برداري در بخش صنعت شهرستان تكاب داريم كه به طور متوسط هزار نفر در اين واحدها مشغول به كار هستند، گفت: با راه اندازي 33  طرح صنعتي بالاي 60 درصد در تكاب از محل تسهيلات اعطايي به اين واحدها، شاهد اشتغال بيش از 700 نفر خواهيم بود.

مدير ساخت و توسعه راههاي اداره كل راه و شهرسازي استان نيز در اين جلسه با بيان اينكه تكاب در حوزه راههاي روستايي رتبه اول عملكرد را در استان دارد، از وضع نامطلوب اين شهرستان در وضعيت راههاي مواصلاتي شهري خبر داد و گفت: تعريض و بهسازي 75 كيلومتر از محور اصلي تكاب- شاهين دژ، لكه گيري و روكش آسفالت 68 كيلومتر از محور اصلي تكاب- شاهين دژ، تكميل و بهره برداري 56 كيلومتر از محور اصلي تكاب- تخت سليمان- دندي (استان زنجان) و تكميل و بهره برداري27 كيلومتر از محور فرعي تكاب- نخود دره- غار كرفتو (استان كردستان) از جمله پروژه هايي است كه براي بهبود وضعيت زيرساخت هاي راه در تكاب ذيل سياست هاي اقتصاد مقاومتي برنامه ريزي شده است.

در اين جلسه، پيشنهادهاي هر يك از دستگاه هاي اجرايي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان آذربايجان غربي مي‌باشد.
Copyright © 2000-2015 Azgharbi.mporg.ir
Powered by Tetis PORTAL